רמקולים שקועים מומלצים, רמקולים שקועים בתקרה, רמקולים שקועים בקיר, רמקולים שקועים בגבס, רמקולים שקועים לקולנוע ביתי, רמקולים שקועים טובים איך לבחור רמקולים שקועים | שיגידר - מערכות שמע מתקדמות

מערכות הגברה - קולנוע ביתי

רמקולים - מערכות כריזה - מעבדה

04-9986971

איך לבחור רמקולים שקועים

איך לבחור רמקולים שקועים לקולנוע ביתי ו/או סטריאו 10 עצות

איך לבחור רמקולים שקועים לקולנוע ביתי ו/או סטריאו?


רמקולים שקועים מהווים את הפתרון האידיאלי לסאונד מעולה ואסטטיות בתכנון בית חדש או בית שעובר שיפוץ.
היתרונות של רמקולים שקועים ברורים, אפשר למקם בכל מקום למעשה, בתקרה, בקיר, במסתור גבס של מזגן ועוד. השאלה היא איך בוחרים רמקולים שקועים איכותיים שישמשו אותנו שנים רבות ויגרמו לנו הנאה מסאונד טוב.


1. חייבים לבחור רמקולים שקועים שתוכננו במיוחד עבור קולנוע ביתי או סטריאו. 90% מהרמקולים השקועים בשוק מיועדים לטובת מערכות כריזה ומוסיקת רקע בחנויות, הם לא מתאימים לסאונד ביתי הן בטווח התדרים והן בתכנון הרמקול מבחינת פיזור הקול.


2. רמקולים שקועים מיצרנים מובילים ומוכרים לרוב מכוסים באחריות לכל החיים, זה עניין חשוב כי אתם לא רוצים להחליף רמקולים שקועים בתקרה בתוך קופסאות ביטון כל כמה שנים. זו רשימה של מיטב היצרנים שהרמקולים שלהם מכוסים באחריות החל מ- 10 שנים ועד אחריות לכל החיים.
SpeakerCraft, Monitor Audio, Cabasse, Klipsch, Proficient, B&W, Bose, Yamaha, Tannoy, Sonance, Polk Audio,  רק לציין מספר יצרנים.


3. רמקולים שקועים לתקרה חייבים להיות עם 2 או 3 אלמנטים, כאשר לפחות אלמנט הגבוהים, טוויטר חייב להתכוונן, יצרנים מובלים מייצרים רמקולים מתכווננים לתקרה שכל האלמנטים זזים, כך ניתן להגיע לבמת קול אופטימלית ללא קשר לאילוצים עיצוביים.


4. רמקולים שקועים מודרניים ואיכותיים מגיעים עם גריל ( הרשת שמכסה את הרמקול) ללא מסגרת חיצונית, זה אסטטי הרבה יותר וגם מקטין את השטח הדרוש להתקנה.


5. רמקולים שקועים טובים מגיעים עם גריל שניתן לצבוע אותו בכל צבע לפי בחירתכם, הרי אתם יודעים שזה שהקיר שלכם לבן לא מבטיח שהלבן של הרמקול יהיה זהה.


6. צורת החיבור של הרמקולים לגבס, ברמקולים פשוטים המנופים המחוברים לגבס דקים ושבירים, זה גורם לשתי בעיות, ראשית בגלל שהרמקול רועד בזמן העבודה, הרעידה הזו מועברת לגבס, אם שטח המגע של המנופים עם הגבס קטן, אז נקודתית יש הרבה רעידות וזה לא בריא לגבס, היו מקרים של שבירה ממש. ברמקולים שקועים איכותיים, שטח המגע עם הגבס פי שלוש או יותר מרמקולים פשוטים וכך נוצר פיזור טוב ונכון של הרעידות. הסיבה השנייה קשורה לפירוק של הרמקול, אם נאלצים לפרק רמקול כריזה פשוט לרוב לא ניתן להתקינו שוב, רמקול שקוע איכותי ניתן לפירוק והרכבה הרבה פעמים, למקרה שעוברים דירה או משפצים את הבית.


7. טרמינל החיבור של הכבל לרמקול, מהווה נקודת כשל בהרבה התקנות, ברמקולים איכותיים הטרמינלים עם נעילה חיובית שלא "שוברת" את הכבל מצד אחד אבל לא מאפשרת לו לזוז מצד שני. כיוון שהטרמינלים חשופים הם יהיו בעלי ציפוי זהב אצל היצרנים הטובים. אחריות לכל החיים כבר אמרנו.


8. שליטה על באס/מיד/טרבל, ברמקולים שקועים טובים, לרוב תמצאו מפסקים ששולטים על באס/טרבל/מיד ברמה של +/-3db זה מאפשר התאמה אקוסטית טובה של הרמקולים למיקום שלהם  במרחב ולשאר הרמקולים במערכת. ישנם אפילו רמקולים הטובים ביותר שיש שם מפסק boundary למצבים שחייבים להתקין את הרמקול בפינות.


9. נצילות הרמקולים, כיוון שרמקולים שקועים לרוב יהיו מוזנים ממערכת הנמצאת בריכוז תקשורת הרחק מהם, אורך הכבלים יהיה פי כמה וכמה מכבלים לרמקולים רגילים שהם בדרך כלל 2-3 מטר לקדמיים. אין לנו שליטה על אורך הכבלים ואין לנו שליטה על ההספק המבוזבז כתוצאה מכך, אבל ברמקולים שקועים איכותיים הנצילות גבוהה ולכן הפסק ההספק יהיה מחצית מרמקולים פשוטים.


10. השארתי את החשוב ביותר לסוף, הצליל שזו המהות של הרמקול שונה כל כך בין רמקולים שקועים שנועדו לקולנוע ביתית וסטריאו לבין רמקולים של כריזה שזה אפילו עלבון לקרוא לשני המוצרים באותו השם. לכו לשמוע ותבינו בעצמכם.

אלכס אלון
אשמח לענות על שאלות בתחום רמקולים שקועים לקולנוע ביתי וסטריאו.

בחזרה לבלוג
איך לבחור רמקולים שקועים