בית חכם | שיגידר - מערכות שמע מתקדמות

מערכות הגברה - קולנוע ביתי

רמקולים - מערכות כריזה - מעבדה

04-9986971

בית חכם, חשמל חכם, האינטרנט של הדברים

בית חכם, חשמל חכם תפקידו של האינטגרטור באינטרנט של הדברים

אנחנו בשיגידר רואים את הבית החכם, הבית המחובר, האינטרנט של הדברים IoT כפתרון הוליסטי, מוצר שלם העובד ברקע לטובת שיפור איכות החיים שלנו וכחלק נכבד מזה הזרמת אודיו ווידאו רב ערוצי משולב. איכות חיים זו לא מילה גסה.
יתכן שאב המשפחה מעדיף תקצירי חדשות בבוקר בטלוויזיה וספורט בערב. כאשר הילדים מדליקים את המסך אנו רוצים להבטיח שיגשו רק לתכנים הראויים בעינינו. ייתכן שנראה בסלון סרט או תוכנית מסויימת ונרצה לעבור להמשך צפיה למטבח עם ארוחה קלה. המערכת צריכה להבין את הצרכים הנ"ל ולהתאים את עצמה בכל חדר וחדר. ממתגים חכמים ( בקרי IoT) הם היחידות החסרות בפאזל המאפשרות לאינטגרטור לנהל ולמטב באופן מרוכז ומרכזי את תכני האודיו/ווידאו וכמובן להבין מהלקוח מה החזון. בקרים של Elan לדוגמא או חברות דומות.


גם תשתית הבית נדרשת להכנה ולתכנון נכון של ממתגים חכמים, למשל את רוצים להוסיף מקרן בגינה או טלוויזיה בחדר נוסף. התקשורת אמורה לרוץ על כבלי רשת מתאימים, אבל מה לעשות שלא הכנתם מספר כבלי רשת למיקום הזה? הכבל כבר עובד קשה בהפצת אינטרנט רגיל ולכן צריך לעזור לו עם ממתג מתאים. ישנם ממתגים שיודעים לקודד שידור של מצלמות אבטחה ולהפיץ את השידור לכל מקום בבית לפי דרישה ו/או באופן אוטומתי. אולי יש את האפשרות לתכנן מחדש? תמיד עדיף יותר כבלים מאשר פחות כבלים כאשר מדובר בתשתיות.


מדוע זה חשוב שהמוצרים יהיו משולבים בצורה נכונה? במקום ערב רב של ממירים, מגברים, סטרימרים ושאר ירקות, האינטגרטור ( אם הוא טוב) יודע לשלב במרכז תקשורת אחד את כל המקורות ולהפיץ אותם בהתאם לפרופילים נבחרים ליעדים בכל רחבי הבית בפשטות ובנוחות מבחינת המשתמש.  נניח שאתם רוצים לצפות בערוץ 22 בחדר משפחה, לחיצה על סמל הערוץ בטלפון/טאבלט שלכם תפעיל את כל הנדרש על מנת שערוץ 22 יופיע על המסך בחדר המשפחה, עד כדי כך פשוט.
מערכות בית חכם מחובר המותקנות ע"י אינטגרטורים מקצועיים מאפשרות להנות מהאינטרנט של הדברים בניגוד למצבור מכשירים שמתיימרים להיות IoT אבל בעצם רק יודעים להפעיל את עצמם.
ככל שמספר המכשירים עם יכולות IoT עולה,זה נעשה יותר ברור שהרשת הביתית וכתוצאה מכך השימושיות שלנו נפגעים וקורסים. כמות האנשים עם טלוויזיה חכמה שלא בשימוש "חכם" עולה בהרבה על כמות האנשים שמדי פעם מפעילים YouTube  לקריוקי. המציאות היא שמערכות "עשה זאת בעצמך" לבית חכם לא משולבות ביניהם. המוצרים הנרכשים להתקנה עצמית, מסוגלים לשלוט על הבוילר אבל התאורה זה סיפור אחר, אין תרחיש משותף לרוטינת הבוקר הקבועה, או "לילה טוב" משותף ואפילו ניהול של חגים ושבתות. ברור שווידאו רב ערוצי בכלל לא נכלל כרגע במערכות IoT בסיסיות אלו.


מערכות שתוכננו והותקנו ע"י אינטגרטורים מקצועיים מאפשרות באמת בית מחובר ואינטרנט של דברים ולא ערבוביה של דברים.


מרבית המערכות "עשה בעצמך" מגיעות עם אפליקציה שלא מדברת עם שאר האפליקציות ואנשים פשוט מתייאשים מריבוי הלחיצות הנדרש לביצוע מטלות ( אלו לא אמורות להיות מטלות בכלל!) פשוטות יום יומיות. תקראו שוב מה נדרש על מנת להפעיל ערוץ 22 בחדר משפחה במערכת מקצועית, לחיצה אחת בודדת. שלא לדבר על מצב שאתם מקבלים שיחת טלפון בזמן צפיה בסרט, עכשיו במערכת בסיסית אתם צריכים להפעיל את האפליקציה של הסטרימר על מנת לעצור, להנמיך את הווליום דרך השלט ולפעמים להדליק את האור אם נדרש לרשום משהו, זה מעייף רק לכתוב על זה. במערכת מחוברת  Elanאתם תצטרכו ללחוץ על כפתור אחד שתוכנן למצב זה בדיוק.
במבט לעתיד הקרוב של הבית החכם ( לא להתבלבל עם חשמל חכם, דברים שונים) כל המרכיבים הנדרשים כבר כאן, מערכות הפצה של ווידאו בפורמט 4K , סאונד מולטירום, בקרים משולבים עם מערכות חשמל חכם, HDbaseT , IPTV,   Denon Heos Drive ועוד.
אינטגרטור מקצועי ידע לתכנן, לשלב ולבצע עבורכם את הנדרש על מנת שאיכות החיים אכן תיהיה איכות חיים.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
אלכס אלון, הבעלים של שיגידר, מומחה עם ניסיון מעל 30 שנים בתחום האודיו/ווידאו הביתי והמקצועי ואינטגרטור של מערכות בית חכם וחשמל חכם, ישמח לענות לשאלות בתחומי הסטריאו והקולנוע הביתי והשילוב שלהם בחיינו. alex@shigidar.com

בחזרה לבלוג
בית חכם, חשמל חכם, האינטרנט של הדברים