תכנון מערכת קולנוע ביתי | שיגידר - מערכות שמע מתקדמות

מערכות הגברה - קולנוע ביתי

רמקולים - מערכות כריזה - מעבדה

04-9986971

תכנון מערכת קולנוע ביתי

תכנון מערכת קולנוע ביתי ו/או מערכת Multiroom בבית חדש

תכנון מערכת קולנוע ביתי ו/או מערכת מוסיקה לכל הבית


מערכת קולנוע ביתי תלויה לא רק בבחירת המרכיבים האלקטרוניים והרמקולים. זה שילוב מורכב ואינטראקציה בין המרכיבים, חלל החדר והסביבה. על מנת לתכנן מערכת טובה ותפקודית יש צורך בהבנה של מספר עקרונות, החל מאקוסטיקה ועד חשמל ביתי.


קביעת המטרה


הדבר הראשון לקחת בחשבון זו סוג המערכת שרוצים, מערכת מוסיקה רב חדרית שונה בתכנון ובדרישות ממערכת קולנוע ביתי, הן במוצרים והן בתוכנית העיצוב. שליטה על מקורות המולטמדיה, שליטה על תאורה והצבת המערכת הם רק דוגמאות לגורמים בהם יש להתחשב. האם אנו רוצים מרכז תקשורת משותף לכל הבית או מערכות נפרדות? האם נשמיע מוסיקה זהה בכל החדרים או מוסיקה ממקורות שונים בכל חדר וחדר?


בחירת המרכיבים


קניית המוצרים עצמם זו רק ההתחלה, אפילו מערכת שמע מאוד יקרה ומקצועית לא תספק את הנדרש ממנה אם לא ניקח בחשבון שילוב של כל האלמנטים בצורה המיטבית. צריך להתאים את הציוד כגון סוג הרמקולים, מגברים, רסיברים, סטרימרים מחשבים וכדומה למשימה ולחדרים הספציפיים. מרכיב לא פחות חשוב ( למעשה בבית פרטי בבניה זה מרכיב מאוד חשוב) זה עניין הכבילה, ישנם הרבה סוגי כבלים למטרות אודיו/ווידאו ובחירה בנכונים לצורך המטרה שלנו זה חלק אינטגראלי של הצלחת הפרויקט.


אקוסטיקה


לכל חדר יש את האקוסטיקה שלו, האקוסטיקה משפיע מאוד על התצורה הסופית של הצליל שאנו מקבלים. בבתים פרטיים לא נהוג להשקיע במוצרים אקוסטיים מיוחדים ולו מהסיבה שזו סביבת מגורים ויש מגבלות אסטטיות, הרי לא נרצה משטחי קולטים שחורים על התקרה בסלון שלנו :) יחד עם זאת ישנם הרבה דברים שניתן לעשות לגבי אקוסטיקה ביתית, אם זה התאמת הרמקולים, שימוש בדיפיוזרים טבעים הקיימים בכל בית, מיקום האלמנטים בצורה מיטבית, הזזת ריהוט, ווילונות, ושינוי פתחים עוד בשלב הראשון של התכנון יכולים לחולל פלאים לאקוסטיקה הביתית.


יעוץ של מומחים


למרבה הפלא כאשר מגיעים לתחום האודיו/ווידאו כולנו "מומחים" כי ראינו אצל השכן/חבר/בן דוד מערכת שהיא "ממש סבבה". אבל כמו בכל דבר, מקצועיות זו מקצועיות. חברה כמו שיגידר בע"מ עם נסיון של עשרות שנים בתכנון וביצוע מערכות קולנוע ביתי ומולטימדיה, עם עובדים ומנהלים בעלי השכלה בתחום שלומדים את הטכנולוגיות החדשות באופן שוטף יכולים לתרום לתכנון המערכת שלכם רבות, אם זו מערכת קולנוע ביתית בסלון או מערכת שמע רב חדרית מורכבת, הידע שלנו והנסיון שלנו ישמשו אתכם להפקת הנאה מרובה. ובסופו של יום הרי כל הציוד הזה נועד לצורך הנאה שלכם בלבד.

בחזרה לבלוג
תכנון מערכת קולנוע ביתי